Ekonomi

Balıkesir Üniversitesi’nde Tarımsal Ürünler İçin Hasat Başladı

Balıkesir Üniversitesi Çağış Kampüsü içerisinde yer alan tarıma elverişli arazilerde ekimi yapılan arpa için hasada başlandı.

featured

Balıkesir Üniversitesi’nde Tarımsal Ürünler İçin Hasat Başladı

Pervin BÖLÜKBAŞI/BALIKESİR-BHA

Balıkesir Üniversitesi Hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından ekimi yapılan ürünlerden arpa için yapılan yılın ilk hasadına Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu da katılarak çalışmaları yerinde inceledi.

Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu’ya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, Prof. Dr. Murat Doğdubay, Hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Yasin Baykalır ve Genel Sekreter Yemliha Yanar da eşlik etti.

Yapılan çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür eden Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, hasatın bereketli olması temennilerinde bulundu.

Hasat hakkında Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu’ya bilgi veren Hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Yasin Baykalır da üniversite bünyesinde 50 dönüm alanda yulaf ve buğday, 193 dönüm alanda arpa, 90 dönüm alanda ayçiçeği ve 90 dönüm alanda yem bezelyesi ekildiğinin belirtti.

Hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Yasin Baykalır destekleri için Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu’ya ve üniversite yönetimine teşekkür etti.

Balıkesir Üniversitesi’nde Tarımsal Ürünler İçin Hasat Başladı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu