Gündem

Bakan Uraloğlu Türkiye Milli Teknoloji Hamlesi’nde İleri Adımlar Atıyor

Bakan Uraloğlu Türkiye Milli Teknoloji Hamlesi’nde İleri Adımlar Atıyor

Bu ziyaret sırasında, Türkiye’nin savunma ve teknoloji alanında önemli projelere imza atan isimler, BAYKAR  Savunma’nın kurucuları Selçuk Bayraktar ve Haluk Bayraktar ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu bir araya geldi.

Bu ziyaret sırasında, Türkiye’nin millî savunma sanayiine katkı sağlayan projeler ve gelişmeler ele alındı. Özellikle BAYKAR Savunma tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk millî SİHA sistemleri, ilk millî insansız savaş uçağı Bayraktar KIZILELMA, ülkenin gururu olan ilk uçan araba CEZERİ ve Akıncı gibi önemli projeler hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, ziyaretin sonunda yaptığı açıklamada, Baykar Savunma’nın millî teknoloji hamlesine olan katkılarına vurgu yaparak, “Türkiye’nin millî teknoloji hamlesi ideali doğrultusunda önemli adımlar atmaya devam ediyoruz. Başta Türkiye’nin ilk millî SİHA sistemleri olmak üzere, ilk millî insansız savaş uçağımız Bayraktar KIZILELMA, Türkiye’nin ilk uçan arabası CEZERİ, Akıncı gibi önemli projeleri geliştiren Sn.Selçuk Bayraktar ve Sn. Haluk Bayraktar’ı ziyaret ettik.Kendilerine ve değerli ekibine misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu