Spor

Atamızın Fenerbahçe’ye Duyduğu Sempati, Resmi Belgelerle Kayıtlıdır

Ali Koç: Atamızın Fenerbahçe’ye Duyduğu Sempati, Resmi Belgelerle Kayıtlıdır

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Olağanüstü Tüzük Tadili Genel Kurul Toplantısı’da gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Koç, Eda Erdem’in heykelinin yapılacağını açıkladı. Konuyla ilgili başkan Koç, “Aldığımız karar çerçevesinde; Alex, Lefter ve Can Bartu’yla birlikte Eda Erdem heykelimiz de olacak.” dedi.

”Her Yerde Rekor Kırıyoruz”

Fenerbahçe’nin başarılarından bahseden Ali Koç, ”Bazen görüyorsunuz, bazen de göremeyebiliyorsunuz.” diyerek, “Fenerbahçe ismi her zaman kullanılmıyor. Boks, yüzme, atletizm… Her yerde rekorlar kırıyoruz. Olimpiyat kotaları tek tek gelmeye başladı. Kuzey Tunçelli kardeşim, hem 800 hem de 1500 metrede Türkiye rekorları kırarak kotayı aldı. Söz konusu Fenerbahçe olunca geleneksel medyada sporcularımızın yanında Fenerbahçe sporcusu yazılmıyor. Üzülüyoruz. Tepkimizi de koyduk. Pek çok alanda, futbolun tatilde olduğu dönemde de rekorlar, başarılar üst üste geliyor. Hepsiyle ne kadar gurur duysak azdır.” ifadelerini kullandı.

Güç Zehirlenmesinin Önüne Geçebilmek Adına Başkanlık Görevinde Değişiklik

Başkanlık görevinde yapılan yeni düzenlemeyi de açıklayan Koç, görev süresinin en fazla 4 dönem, toplam 12 yıl yapılmasına karar verildiğini açıkladı. Konuyla ilgili Başkan Koç, “Güç zehirlenmesinin önüne geçebilmek adına başkanlık görevinin en fazla 4 dönem, toplam 12 yıl yapılmasını kararlaştırdık.” diye konuştu.

”Atamızın Hangi Takımı Tuttuğu Değil, Hangi Takımın Atamızın İzinden Gittiği Önemli”

Ali Koç, Fenerbahçe Stadyumu’na Atatürk ismi verilmesi yönündeki taleplerinde ilk adımı attıklarını ve bu adımın tarihi bir adım olduğunu söyledi.

Talepleri için devletten destek beklediklerini aktaran Koç, “Stadyumlar devlete ait olduğu için, devletimizin de buna onay vermesi gerekiyor. İnanıyoruz ki bu talebimize onay vereceklerdir. Buna inancımız sonsuzdur. Bu konu hakkında ilk adımı atıyoruz, bunu da tarihi bir adım olarak görüyoruz.” dedi.

Atatürk’ün Fenerbahçeye olan özel ilgisinin bir kez daha altını çizen Başkan Koç, “Her zaman söyleriz, Atatürk’ün hangi takımı tuttuğu değil, hangi takımın Atamızın izinden gidip değerlerine sahip çıktığı önemlidir. Kim ne derse desin, Atamızın Fenerbahçe’ye duyduğu sempati, resmi belgelerle kayıtlıdır. Bize gelen maillerle, taraftarımızdan gelen görüşlerle stadyumumuza Atatürk isminin verilmesi istenmiştir. Biz de bunun için harekete geçtik. Fenerbahçe’nin duruşuna bakarsak, stadyumumuza Atamızın ismini vermek en çok bize yakışır diye düşünüyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu