Politika

ASKİ’den TEPKİ ÇEKEN yaklaşım – Birlik Haber Ajansı

ASKİ’den TEPKİ ÇEKEN yaklaşım | “Su Yoksa MOTOR TAKIN!” | “DEVLET TOKİ’yi getirdi ASKİ aciz kalıyor”

 

Adana‘nın Sarıçam İlçesine bağlı Suluca Mahallesinde aylardır susuzluk yaşanıyor. İddiaya göre, semt sakinleri Adana ASKİ’ye defalarca başvurmasına rağmen bir türlü sonuç alamıyorlar. H.T. isimli vatandaş, CİMER dahil bir çok platforma da bildirmelerine rağmen ASKİ’yi bir türlü harekete geçiremediklerinden yakınıyor.

ASKİ yetkililerinin suyu taşıma noktasındaki yetersizliklerini giderme yerine, vatandaşlara, “su motoru alın, evlerinize depo yaptırın” şeklindeki yaklaşımı vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanıyor,

“DEVLET TOKİ’yi getirdi ASKİ su temininde aciz kalıyor”

Suluca Mahallesindeki TOKİ konutlarında otuiran H.Y. “yaz sıcaklarının rekor derecede etkili olmasına rağmen evlerimizde bir damla su bulunmuyor. Devletin yaptığı modern toplu konutlarda oturuyoruz ancak, yıkanmak için Adana merkezdeki akrabalarımızın yanına gidiyoruz. Marketten aldığımız suları tuvaletlerde kullanmak zorunda kalıyoruz, bu da yeterli olmuyor” şeklinde konuştu.

Susuzluk nedeniyle salgın hastalıkların ortaya çıkabileceğini kaydeden uzmanlar Büyükşehir Belediyesinin bir an önce üzerine düşeni yapması gerektiğini kaydediyorlar.

AZMİ ERTAN (BHA)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu