Gündem

”Antalya Bu Kadar Sıcak Değil”

Ankara’da Derece 40’ın Üstüne Çıktı: ”Antalya Bu Kadar Sıcak Değil”

Gurbetelli YALÇIN – Eren TURAN – Furkan KARATAŞ/ANKARA – BHA

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yayınlanan hava durumu raporuna göre, yurt genelinde Basra Körfezi’nden gelen sıcak hava dalgası etkili olmaya devam edecek.

Ankara’da ise termometreler 40 derecenin üstüne çıktı. Vatandaşlar serinlemek için parklarda, gölge alanlarda vakit geçiriyor.

Birlik Haber Ajansı‘na konuşan Ankaralılar ise ilk defa 2023 yılında havanın bu derece sıcak olduğunu belirtti.

Konuyla ilgili konuşan vatandaşlar, ”Sıcaklar artmaya devam ediyor. Bu da doğanın harap olmasından kaynaklanıyor. 2023 yılına kadar hava hiç bu kadar sıcak değildi. Ama artık ister istemez sıcaklıklar Türkiye’yi de etkiliyor. Sonumuz pek hayra alamet değil.” dedi.

”Antalya’da Bile Bu Kadar Sıcak Yoktu”

Ankara’ya ilk defa gelen vatandaş, Antalya’dan daha sıcak bir havayla karşılaştığını belirtirken ”İlk defa geldik Ankara’ya. Ben İstanbul’da yaşıyorum ve Antalya’da okuyorum. Antalya’da okul zamanı bile bu kadar sıcak değildi.” diye konuştu.

”Suni Bir Sıcaklık Var”

Sıcaklıkların doğal olmanın yanı sıra suni bir sıcaklığa evrildiğini belirten bir vatandaş ise, ”Her taraf bina oldu, beton oldu, yol oldu. Doğal bir sıcaklığın yanı sıra insanlar suni bir sıcaklığın oluşmasına da neden oldu. ” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu