Spor

Ankaragücü’nün Yeni Transferi Morutan Tarihe Geçti

Ankaragücü’nün Yeni Transferi Morutan Tarihe Geçti

Tahsin KEMER / BHA

Ankaragücü‘nde transferler devam ediyor. Son olarak Türkiye’de Galatasaray ve Fenerbahçe forması da giyen Garry Rodrigues’i kadrosuna katan Ankara ekibi Galatasaray’ın Rumen oyuncusu Olimpiu Morutan’ı da renklerine bağladı.

Olimpiu Morutan

Galatasaray’ın KAP’a yaptığı açıklamada Olimpiu Morutan’ın 3 milyon euro bedelle Ankaragücü‘ne transfer olduğunu ayrıca 3 milyon euro’dan az olmamak kaydıyla, sonraki satıştan elde edilecek gelirin %50’si Galatasaray’a ödeneceğini ve Ankaragücü’nün Galatasaray’a 30 Haziran 2024’e kadar 3 milyon euro daha ödenmesi halinde, bu opsiyon %25’e düşeceğini açıklandı.

Galatasaray’ın Morutan’ı 3 milyon euro karşılığında geri satın alma opsiyonu da bulunuyor.

Morutan Ankaragücü Tarihinin En Pahalı Transferi

Ankaragücü’nün 3 milyon euro karşılığında kadrosuna kattığı 24 yaşındaki Rumen oyuncu Başkent ekibinin transfer ettiği en pahalı oyuncu oldu. Rekor 2009-10 sezonunda Rosenborg’dan 2.2 milyon euro’ya transfer edilen Marek Sapara ve yine aynı bedelle 2011-12 sezonunda Bochum’dan transfer edilen Stanislav Sestak’ın elinde bulunuyordu. Morutan 3 milyon euro ile bu iki oyuncuyu geride bırakarak kulüp tarihinin en pahalı transferi oldu.

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu