Gündem

Ankara RİDEF’e Gurur Veren Özel Teşekkür

Ankara RİDEF’e Gurur Veren Özel Teşekkür

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ın Elbistan ve Pazarcık ilçelerinde gerçekleşen ve 11 ili etkileyen deprem felaketinde Ankara Rize Dernekleri Federasyonu’nun gerçekleştirdiği yardım çalışmaları dolayısıyla Ankara Rize Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Muammer Bostan’a, Çankaya Kaymakamı Murat Duru tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

“Depremin 2’inci Günü Hatay Kırıkhan’daydık”

Ödül töreninin ardından değerlendirmelerde bulunan Rize Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Muammer Bostan depremin ikinci günü Hatay Kırıkhan’da olduklarını belirterek “Bizler RİDEF olarak deprem felaketinin gerçekleştiği 6 Şubat tarihinin ertesi gününde Hatay Kırıkhan’a mobil mutfak ulaştırdık. Rize Valiliğimiz ile koordineli bir şekilde 24 saat boyunca günlük 2500 kişiye yemek vererek, su ve çay ikramında bulunduk. Ayrıca Ankara’da bulunan Rizeli iş adamlarımız ve hemşehrilerimizin destekleri ile gıda, giyinme, su ve muhtelif eşyaların bulunduğu 2 yardım tırını bölgeye ulaştırdık. “ dedi.

‘’Deprem Öncesinde Afet Temalı Projeler Gerçekletirdik’’

Deprem hakkında RİDEF’in gerçekleştirdiği projelere de değinen Başkan Bostan Rize Dernekleri Federasyonu olarak bizim en önemli özelliklerimizden biri Kamu-STK işbirliği kapsamında projeler gerçekleştirmemizdir. RİDEF olarak, İçişleri Bakanlığı’mızın destekleri ile 2021 yılında “ Afet Yıkar Bilgi ve Tedbir Hayatta Tutar “, 2022 yılında ise “ Çök Kapan Tutun, Afete Karşı Tatbikat “ adlı projeleri gerçekleştirdik. Proje kapsamında, 6000 gencimize  Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait Gençlik Merkezlerinde eğitimler verdik. Biz bu projeleri Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğunun bilincinde olduğumuz için gerçekleştirdik. Önümüzde ki dönemde topluma katkı sunan projelerimize devam edeceğiz. “ diye konuştu.

‘’Bu Ödülü Tüm Rizeliler Adına Aldım’’

Deprem felaketinin ardından Ankara ve Türkiye’nin her yerinden bizleri arayarak neler yapabileceklerini sorduğunu ifade eden Başkan Bostan, “Felaketin hüznünü yaşadığımız ilk anlardan itibaren memleketimizin her yanından insanlardan telefonlar gelmeye başladı. Hiçbir çağrıya çıkmadan yardımları organize ederek bölgeye ulaştırmaya gayret ederken, bu vakarlıktan dolayı Rizeli hemşehrilerim ile bir kez daha gurur duydum. Bu sebeple Çankaya Kaymakamlığımızın layık gördüğü ödülü tüm Rizeliler adına alıyorum. Bizleri gururlandırdıkları için Çankaya Kaymakamımız Sayın Murat Duru’ya teşekkür ediyorum. Bir kez daha Allah’tan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza  rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Aziz Türk milleti tarih boyunca zorlukların üstesinden hep gelmiştir, bu felaketin üzerinden de devlet millet el ele vererek geleceğiz inşallah.” diyerek açıklamalarını tamamladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu