Yaşam

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Lavanta Parkı

Şehre nefes aldıracak yeşil alanların sayısını artıran Ankara Büyükşehir Belediyesi şimdi de Başkentlileri Lavanta Parkı ile buluşturuyor. Çankaya ilçesi Alacaatlı Mahallesi’nde 85 bin metrekarelik alana kurulu parkta çalışmalar tamamlandı.

featured

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Lavanta Parkı 

ANKARA – BHA

Başkentte yeşil alanların sayısını her geçen gün artıran Ankara Büyükşehir Belediyesi şimdi de yeni bir rekreasyon alanını daha vatandaşlarla buluşturuyor.

ABB Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri Çankaya Alacaatlı Mahallesi’nde yıllardır atıl durumda bulunan 85 bin metrekarelik alana kurulu Lavanta Parkı’nı hizmete açtı.  Vatandaşların aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirebileceği park; çocuk oyun alanları, mesire alanları, koşu yolu, fitness alanları, Pati Park ve 125 araçlık otoparkı ile engelli-engelsiz ayrımı olmadan erişilebilir şekilde dizayn edildi.

Aromatik bitki ve meyve tarlalarının yanı sıra özellikle yeni evlenecek çiftlerin mutluluğa atacakları ilk adımı ölümsüzleştirebilecekleri lavantaların içerisinde yer alan fotoğraf platosu ile Lavanta Parkı Başkentlileri bekliyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Lavanta Parkı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu