Yaşam

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden İstihdam Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin istihdama katkı sağlayan projesi devam ediyor. ABB Kariyer Merkezi aşçı yardımcısı ve pastacı yardımcısı eğitimleri için kolları sıvadı. 178 saat 5 hafta sürecek Aşçı Çırağı Eğitimi ile 124 saat 3 hafta sürecek Pastacı Çırağı Eğitimi için başvurular başladı.

featured

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden İstihdam Desteği

ANKARA – BHA 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentte istihdama katkı sağlayacak projeleri tek tek hayata geçirmeye sürdürüyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi tarafından düzenlenen Pastacı Yardımcısı eğitimleri 2 Ekim 2023 tarihinde, Aşçı Yardımcısı eğitimleri ise 28 Ağustos’ta başlayacak.

Başvurular Çevrimiçi Yapılacak

Başkentte istihdama katkı sağlaması amacıyla başlatılan eğitimlere https://forms.ankara.bel.tr/asci-ciragi-talep toplama ve https://forms.ankara.bel.tr/pastaci-ciragi-talep-toplama adresi üzerinden online başvuru yapılabilecek. Pastacı yardımcısı eğitiminde kontenjan 150, aşçı yardımcısı eğitiminde ise kontenjan 200 kişi ile sınırlandırıldı.

178 saat 5 hafta sürecek Aşçı Çırağı Eğitimi ile 124 saat 3 hafta sürecek Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı Pastacı Çırağı Eğitimi için gerekli nitelikler ise şöyle:

18-35 yaş aralığında, Aktif olarak çalışmıyor olmak, Engel durumu olmayan, Adli sicil kaydı bulunmayan.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden İstihdam Desteği

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu