Gündem

Ankara Büyükşehir Belediyesi Tarafından Kültür Elçileri Programının Onuncusu Düzenlendi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Tarafından Kültür Elçileri Programının Onuncusu Düzenlendi

ANKARA – BHA

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkentin tarihi, kentsel, arkeolojik ve doğal sit alanlarının korunmasını sağlamak ve tanıtmak amacıyla eğitim ile gezi programları düzenlemeye devam ediyor.

Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı, Altındağ Çocuk Kulübü öğrencilerinin katılımıyla Ankara Miras Kültür Elçileri Eğitim Programı’nın onuncusunu gerçekleştirdi.

Kültür Elçileri Gezi Programının Onuncusu Gerçekleştirildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, tarihi mekânlarda yürütülen çalışmaları Ankara Miras Şantiye Gezileri ile tanıtırken çocuklar içinde Ankara Miras Kültür Elçileri Eğitim Programı’nı düzenliyor.

Altındağ Çocuk Kulübü öğrencilerinin katılımıyla onuncusu gerçekleştirilen Ankara Miras Kültür Elçileri Eğitim Programı’nda çocuklar Ankara Kalesi, Arslanhane Cami, Julien Sütunu ve Cumhuriyet Dönemi yapılarını yakından görme imkânı bulurken tarihi ile mimarisi hakkında da rehberler tarafından bilgilendirildi.

Program sonunda çocuklara kültür elçisi sertifikaları verilirken Ankara Miras Kültür Elçileri Eğitim Programı’ndan bu zamana kadar toplam 236 çocuk yararlandı.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu