Gündem

Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Avruapa’da 4 madalya kazandı


Slovakya’nın Bratislava şehrinde düzenlenen Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonasında kulübümüz sporcuları 2 Altın, 1 Gümüş ve 1 Bronz olmak üzere toplam 4 Madalya elde etmişlerdir.

featured


Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Avruapa’da 4 madalya kazandı

Şampiyona da sporcularımızdan; Esma Nur ÇAKMAK 65 Kg sağ ve sol kolda Avrupa Şampiyonu olmuş ve 2 Altın madalya kazanmıştır. Burak DENİZ 90 Kg sol kolda Avrupa İkincisi olurken Gümüş Madalya, kulübümüz Bilek Güreşi Antrenörü olan Muhammed Ali BAYRAKLI Grandmaster kategorisi +100 Kg sol kolda Avrupa Şampiyonu olarak Altın Madalya kazanmıştır.

 

Kulüp Merkezinde şampiyon sporcuları kabul eden Kulüp Başkanı Cevdet TOPTAŞ yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü olarak Başkent Ankara’mıza 24 Amatör branşta onlarca antrenör ve binlerce sporcu ile hizmet etmekteyiz. Kulüp olarak hedefimiz daha çok gencimizi spor ile tanıştırarak kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır. Bilek güreşi de kulübümüzün başarılı branşlarından biri olup her gittikleri ulusal ve uluslar arası müsabakalarda madalyalar elde etmişlerdir. Bu itibarla; kulübümüzü, Başkent Ankara’mızı ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edip bayrağımızı dalgalandıran şampiyon sporcularımızı şahsım ve yönetim kurulum adına tebrik eder, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Avruapa’da 4 madalya kazandı


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu