Politika

Amasya Valisi Yılmaz Doruk Göreve Başladı

Amasya Valisi Yılmaz Doruk Göreve Başladı

AMASYA – BHA

Karşılamanın ardından makamına geçen Vali Yılmaz Doruk basın mensuplarına yaptığı açıklama, ”Resmi Gazete yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Amasya Valisi olarak atanmış bulunuyorum. Bugünde sizlerin huzurunda görevime başlayacağım. Öncelikle tensipleriyle bizleri bu güzel şehre hizmet etmeyi şahsıma tercih eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya’ya huzurlarınızda tekrar şükranlarımı arz ediyorum.

Kadim medeniyetimize ışık tutan ve kültürel değerleri, tarihi mirası ile geçmişten geleceğe köprü olan Amasya’ya hizmet etmenin heyecanı ve mutluluğu yaşıyorum. Yeni görevimin hem şahsıma hem İlimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Amasya deyince Yeşilırmak aklımıza geliyor. Yeşilırmak ile bereketlen şehrimize hizmet ederken bütün mesai arkadaşlarımızla birlikte uyum içerisinde, şeffaf, adil, iletişime açık, güler yüzle ve ortak çözüm üreten bir anlayışla çalışmaya gayret edeceğiz.

Türkiye yüzyılının başladığı bu dönemde kültür ve estetik şehri olan aşkı, mertliği ve yiğitliği ile tarihin yorulmayan kervanı olan Amasya’da ilk günkü aşkla çalışarak hizmet bayrağını daha da ilerilere taşıma noktasında elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

Amasya için hep birlikte düşüneceğiz ve hep birlikte karar vereceğiz. İlimizin pek çok alanda artarak devam eden gelişme sürecine katkı sağlamak amacıyla kamu hizmetlerinin düzenli, süratli, etkin ve faydalı bir biçimde yürütülmesinin en yakın takipçisi olacağız.

Bu vesile ile ilimize hizmet etmiş benden önce çalışmış tüm Valilerimize teşekkür ediyor, kendilerine sağlık başarı ve mutluluklar diliyorum. Tüm Amasyalı hemşehrilerimiz de sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Hem bizlere hem çalışma arkadaşlarımıza hayırlı olsun. İnşallah hep birlikte güzel hizmetler yapacağız” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu