Yaşam

Aksaray’da Park Sayısı İle Birlikte Yeşil Alan Miktarı da Artıyor

Aksaray’da Park Sayısı İle Birlikte Yeşil Alan Miktarı da Artıyor

AKSARAY – BHA

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray genelinde başlattığı ağaçlandırma seferberliği içinde bulunduğumuz mevsimde şartlarında bile devam ediyor. Şehirde orta refüj, kavşak, park ve bahçeler, dinlenme alanları dahil ağaçlandırma sahalarına dikilen fidan ve ağaç sayılarına her gün yenileri ekleniyor. Ağaçlandırma seferberliğinde 100 binin üzerinde fidanın toprakla buluştuğunu dile getiren Belediye Başkanı Dinçer, yeni hedefin 200 bin ağaç olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Dinçer, Aksaray’ın yeşil alan miktarını artırmak için ciddi bir çalışma yürüttü ve farklı mahallelerde olmak üzere 45 adet yeni park yaparak Aksaray’da park sayısını 261’e yükseltti. Aksaray Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yeni park yapımının yanında mevcut parkların düzenli olarak bakım ve onarımını gerçekleştiriyor. Ekipler, peyzaj çalışması yaptıkları parklara toprak ve iklim şartlarına uygun ağaç ve fidanlar dikiyor.

Kent genelinde mevcut 12 parkın modernizasyonunun devam ettiğini açıklayan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yapılan peyzaj çalışmalarıyla parkların daha kullanışlı ve işlevsel hale gelmesini hedeflendiğini söyledi. Parkların; çocukların severek vakit geçirdiği, ailelerin ise spor aktiviteleri yaparak dinlendikleri alan olduğunu aktaran Başkan Dinçer, “Aksaray’ımıza 45 yeni adet park yaparak sayımızı 261’e yükselttik. Ekiplerimiz ise düzenli olarak bakım ve onarımını yaptığı parklarımızda uygun noktalara fidan, ağaç dikerek süs bitkisi ve mevsimlik çiçeklerle parklarımızı güzelleştiriyor.

Yeşil alan yoğunluğunun sürdürülebilir yaşam tarzlarını teşvik eder düşüncesinden yola çıkarak vatandaşlarımıza nezih ve huzurlu bir alanlar inşa ediyoruz. Şehrimizin yeşil alan miktarına her geçen gün yenilerini ekliyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu