Politika

AK Parti Elazığ il teşkilatı eğitim toplantısında buluştu

Sıtkı Taşel/Elazığ

AK Parti Elazığ İl Başkanlığı’nın öncülüğünde düzenlenen teşkilat içi eğitim toplantısının üçüncüsü gerçekleştirildi.

AK Parti Elazığ İl Başkanlığı’nın geleneksel hale getirdiği teşkilat içi eğitim toplantısının üçüncüsü düzenlendi.
Sivrice’de İl Özel İdaresi’nin tesislerinde düzenlenen toplantıya AK Parti Elazığ Milletvekilleri Prof. Dr. Erol Keleş, Mahmut Rıdvan Nazırlı, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, önceki dönem Milletvekili Sermin Balık, İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Şerbet, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ömer Faruk Çelik, Kadın Kolları Başkanı Burcu Tüver, Gençlik Kolları Başkanı Emre Burak Kürüm, geçmiş dönem AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, ilçe ve belde belediye başkanları, meclis üyeleri ile çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve teşkilat Başkanı Cengiz Taş, “Yoğun ve yorucu geçen seçimlerde fedakarca çalışan teşkilatlarımıza teşekkür etmek ve 2023 seçimleri kadar önemli olan 2024 yerel seçimlerine teşkilatlar olarak hazır olduğumuzun işaretini vermek amacıyla bugün bu programı düzenledik.” dedi.

AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım 2023 seçimlerinden elde edilen başarıya değindi. Başkan Yıldırım, Ekim Ayı’nın ilk haftasında AK Parti’nin olağanüstü büyük kongresinin yapılacağını ve sonrasında yerel seçimin startını vereceklerini ifade etti. Yıldırım, “Biz sadece 2023 seçimlerinde 21 yıllık kazanımlarımızı korumadık, asırlık hizmet anlayışımızın devamını sağlayan yeni rol haritamızın diğer bir ifadeyse Türkiye Yüzyılı’nın vizyon projesinin başlamasının ruhsatını da aldık ve başlattık. Hem de o kadar çabuk başlattık ki yarın değil hemen şimdi diyerek başlattık” dedi.

2024 yılında yapılacak yerel seçimler için çalışmalara başladıklarını belirten Başkan Yıldırım, yerel seçimlerde yeni bir başarı hikayesi yazacaklarını söyledi. Yıldırım, “Nasip olursa şimdi yerel seçimlere giderken yeni bir başarı hikayesi yazmak durumundayız. Bu yeni başarı hikayesinde de her birimize çok iş düşüyor lütfen hassasiyetle bu süreci gece gündüz demeden şimdiye kadar olduğu gibi birlikte çalışarak birbirimizi onore ederek, birbirimize bir şey verildiğinde ya da iltifat edildiğinde hayır bunu bana diyorsunuz ama benim yanı başımdaki kardeşim benden çok daha değerli diyelim onu onore edelim, böyle böyle biz birbirimizi yücelteceğiz, böylelikle biz kardeşlik hukukunu koruyacağız. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan bilindiği gibi kongre sürecini değiştirdi ve olağanüstüye dönüştürdü. İnşallah Ekim ayının ilk haftasında olağanüstü kongremizi yapacağız bizler de nasip olursa oradaki yerimizi alacağız. Orada yeniden MKYK ve MYK şekillenecek. Hemen arkasından yerel seçimlerin startı verilecek. 31 Mart’ta sizlerle bu büyük ailemle birlikte dava arkadaşlarımla birlikte 31 Mart seçimlerine gece gündüz çalışarak büyük bir başarıyla kazanamadığımız seçim bölgelerini de kazanarak yolumuza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları da; “Makamlar, mevkiler, rütbeler gelip geçicidir asıl paye milletimizin, hemşehrilerimizin gönlünde edindiğimiz makamlardır, aslolan şehrimizin geleceğine bırakmış olduğumuz izdir. Allah’a hamdolsun bizler görev süremiz boyunca hemşehrilerimizle güzel bir gönül birlikteliğini kurduk. Kimilerinin kardeşi olduk, kimilerinin evladı olduk, kimilerine de ağabey olduk. Tek derdimiz bu şehir ve bu şehrin aziz insanları. Bu aziz insanlara daha müreffeh daha gelişmiş bir şehir bırakabilmek için bizim oturma, dinlenme, bahanelerin arkasına sığınma şansımız yoktur.” şeklinde konuştu.
27. Dönem AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık ise konuşmasında; “2001 yılında AK Parti kurulduğu günden itibaren Sayın Cumhurbaşkanımız her seçimden yüzünün akıyla çıktı, her seçimi kazandı, balkonda aslanlar gibi milletine seslendi, konuşmasını yaptı ama ertesi gün yeniden Bismillah dedi, durmak yok yola devam dedi. Biz de seçim sabahı yine Cumhurbaşkanımız önderliğinde durmak yok yola devam diyerek yeniden Bismillah dedik ve Allah’ın izniyle milletvekillerimiz ve Belediye Başkanlarımızla birlikte belediye seçimleri için start verdik.” dedi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı ise Elazığ’ın sorunlarının çözümü için gayret gösterdiklerini, göstermeye de devam edeceklerini söyledi. Nazırlı konuşmasını şöyle sürdürdü; “Biz mazbatamızı aldığımız günden itibaren şehrimizin sorunlarının çözümü noktasında yoğun çaba sarf ediyoruz. Meclis çalışmalarımızdan fırsat bulduğumuz tüm zaman dilimlerini gönül verdiğimiz Elazığ’ımızda aziz vatandaşlarımızla birlikte geçirmeye gayret ediyoruz. Başlattığımız haftalık ilçe, belde ve mahalle buluşmalarımız bu kapsamda çok faydalı. Her hafta bir seçim bölgemize giderek vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde dinliyoruz. Bu hem vatandaşla gönül bağımızı güçlendirmemize katkı sağlıyor hem de yerinde tespit ettiğimiz sorunların çözümüne faydalı oluyor. Ben bu duygularla 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde partimize ve liderimize büyük destek veren kıymetli vatandaşlarımıza ve seçim sürecinde özveriyle çalışan teşkilatımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah yerel seçimlerde de 20 seçim bölgemizin tamamında ipi göğüslemek için aynı kararlılıkla, aynı azimle çalışmaya devam edeceğiz”

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş de “Kuzova’yı bayramdan önce suyla buluşturduk. Uluova Sulama Projesi için çok ciddi mesafeler kat ettik ve 9. ay civarında şu anda projesi tamamlanıyor ve pompa istasyonunun ihalesini gerçekleştireceğiz inşallah. Belki bize nasip olur olmaz bilmiyorum ama Elazığ’ın kronik sorunu olan bu sorunu da çözüm noktasına getirmek için şu anda yüzde 16’larda olan bu oranı çok daha üst noktalara taşıyacağımıza inanıyorum. Perşembe günü hekim atamaları yapıldı. Allah razı olsun Sağlık Bakanımız bizim isteğimiz olan bütün hekimleri hem ilçe bazında hem de il bazında bu şehre gönderdi. Şu anda şunu çok açık yüreklilikle söylüyorum Elazığ’ımızda hekim açısından şu anda bir açığımız bulunmuyor. 2018 yılında Şehir Hastanesi’nin kurulmasıyla birlikte bizim Askeri Hastanemiz biraz daha atıl duruma gelmişti, boştu. Bu bizim için bir sıkıntıydı ve sağ olsun anında genel müdürleri de çağırarak Sağlık Bakanımız oranın Elazığ’a ikinci basamak bir hastane olarak kazandırılması için talimatları verdi ve şu anda orası 200 yataklı bir ikinci basamak hastane olarak inşallah çok kısa süre içerisinde şehrimize hizmet verecek. Bir diğer sıkıntımız eski Sigorta Hastanesi’nin yeriydi, orayı da Sağlık İl Müdürlüğüne bağlı birimlerin orada toplanması şeklinde bir sağlık kompleksi olarak düzenlenmesi için gerekli uyarıları gerekli yerlere gerekli bilgileri iletti” şeklinde konuştu.

28. Dönem AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Hasan Murat Öz de adaylığı süresince kendisine destek olan herkese teşekkür etti.
Program Sanatçı Ömer Çapar’ın müzik ziyafetiyle son buldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu