Yaşam

65 Milyon Liralık Yatırım

65 Milyon Liralık Yatırım

TEKİRDAĞ – BHA

567 No’lu Çerkezköy – Kapaklı Devlet Yolu ve Pınarça Deresi’nin üzerinden geçerek Bağlık Mahallesi içerisinde bulunan Tevfik Fikret Caddesi’ni Mimar Sinan Caddesi’ne bağlayan viyadük, her biri 29 metre uzunluğunda toplam 9 açıklıktan oluşuyor. Kazıklı temel sistemi ile yapılmış olan viyadüğün toplam uzunluğu 275 metredir.

Törende açılış konuşmasını yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen işleri Dairesi Başkanı Metin Pakdil, Bağlık Viyadüğü ile ilgili teknik bilgileri paylaştı.

“Trafik Yoğunluğunu Büyük Oranda Azaltacak Önemli Bir Proje”

Çerkezköy Bağlık Viyadüğü’nün açılış töreninde konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy İlçesi Bağlık Viyadüğü ile birlikte bölgede yaşanan trafik sorununun büyük oranda halledileceğini belirterek, “Yollar şehirciliğin ve kentin gelişmesinin en önemli göstergelerindendir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy’de Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarına imza atmaya devam ediyor. Trafik yoğunluğunun büyük ölçüde azaltılması ve hemşerilerimizin kolay ve konforlu ulaşım sağlayabilmesi için 275 metre uzunluğa sahip Çerkezköy Bağlık Viyadüğü’nü halkımızın hizmetine açıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bağlık Viyadüğü yaklaşık 65 Milyon TL’lik dev bir yatırım. Bu yatırım ile birlikte hem araçlar hem de yayalar için güvenli seyahat imkânı sağlanmış oldu. Büyükşehir Belediyesi olarak şehircilik adına önemli yatırımları hayata geçiriyoruz. Bundan sonra da Tekirdağ için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bağlık Viyadüğü Çerkezköy ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Açılışta birer konuşma yapan Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay da, projenin hayata geçirilmesinden dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a teşekkür ettiler ve hayırlı olması temennisinde bulundular.

Konuşmaların ardından Başkan Albayrak ve diğer protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek Çerkezköy’ün en önemli yatırımlarından biri olan Bağlık Viyadüğü hizmete açıldı.

Bağlık Viyadüğü’nde, 100 santimetre çapında ve boyları 10 ile 14 metre arasında değişen uzunluklarda toplam 124 adet temel fore kazık bulunmaktadır. Bunların toplam boyu bin 560 metredir. Kazık temeller ve duvarların yanı sıra 108 adet kiriş imalatı da yapılmıştır. Viyadüğün platform genişliği 15 metre olup iki şeritlidir ve yaya kaldırımları da mevcuttur.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu