Gündem

5 İlde Orman Yangınlarına Müdahale Ediliyor 

5 İlde Orman Yangınlarına Müdahale Ediliyor 

Türkiye’nin farklı bölgelerinde çıkan orman yangınlarına müdahale edilmeye devam ediliyor. Antalya, Bolu, Ankara, Eskişehir ve Denizli illerinde meydana gelen orman yangınlarını söndürmek amacıyla yoğun çaba harcanıyor. 5 ilden alınan bilgilere göre ;

Antalya

Antalya’nın Akseki ilçesindeki Kuyucak Mahallesi’ndeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenlerle çıkan yangına, Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri hava ve karadan müdahale ediyor. 6 helikopter, 5 uçak, 25 arazöz ve 8 su tankeriyle yangına müdahale ediliyor.

Bolu

Bolu’da Göynük ilçesindeki Güneyçalıca köyü mevkisinde başlayan orman yangını, rüzgarın etkisiyle büyüdü ve Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri karadan ve havadan müdahalesiyle kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Yangının elektrik hattından kaynaklandığı belirtildi.

Ankara

Ankara’nın Çubuk ilçesine bağlı Eğriekin Mahallesi yakınlarında çıkan yangın, çevredekilerin ihbarıyla hızla yayılarak ormanlık alana sıçradı. Çubuk Orman İşletme Şefliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve itfaiye ekipleri, iş makineleri ve helikopterle müdahalede bulunuyor.

Eskişehir

Eskişehir’in Alpu ilçesindeki Taştepe mevkisindeki yangın için Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü ve itfaiye ekipleri seferber edildi. Yangına 5 arazöz, 2 su tankeri, 5 helikopter ve 1 uçakla müdahale edilerek kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Bilecik, Sakarya, Kütahya ve Afyonkarahisar’dan da destek istendi.

Denizli

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde çıkan yangına karadan ve havadan müdahale ediliyor. Bademli Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda gözlenen yangına Denizli Orman Bölge Müdürlüğü ekipleriyle birlikte 4 helikopter ve 3 uçakla müdahale ediliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu